Категорија: Uncategorized @mk

Што се тоа Мишелин ѕвезди ?

 Се започнало во 1899 година кога Анре Мишелин го објавил првиот број на „Водичот на Мишелин“, со цел сопствениците на автомобили да можат да дознаат каде да наточат гориво, да ги поправат автомобилите, но и во кои гостилници добро се јаде и пие. Браќата Мишелин ја минале целата земја и собрале голем број информации, кои...

Прочитај повеќе
Категории
Архива
Популарни објави
Низ архивата
септември 2023
П В С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Категории