Месец: м.г

Што се тоа Мишелин ѕвезди ?

 Се започнало во 1899 година кога Анре Мишелин го објавил првиот број на „Водичот на Мишелин“, со цел сопствениците на автомобили да можат да дознаат каде да наточат гориво, да ги поправат автомобилите, но и во кои гостилници добро се јаде и пие. Браќата Мишелин ја минале целата земја и собрале голем број информации, кои...

Прочитај повеќе
Категории
Архива
Популарни објави
Низ архивата
август 2023
П В С Ч П С Н
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Категории